Materiály pro modeláře 

V této sekci jsou uvedeny základní materiály, které se používají pro výrobu a opravu forem, modelů a jaderníků. Tyto materiály jsou neustále dále vyvíjeny a jsou zlepšovány jejich vlastnosti na základě požadavků z praxe. Materiály zde uvedené se nachází i v ostatních kategoriích našich produktů a tvoří jen rychlý přehled materiálů pro toto odvětví.

Licí pryskyřice polyuretanové 

Polyuretanové licí pryskyřice se vyznačují velmi dobrou tekutostí, zabíhavostí a možností připlňovat tyto pryskyřice pomocí různých plniv a tím modifikovat jejich konečné vlastnosti.

GAFORM R30
velmi rychle vytvrzující, neplněná licí polyuretanová pryskyřice s velmi dobrou zabíhavostí. Zpracovatelnost 3- 4 minuty, vyjmutí z formy za 20- 30 minut. Mísící poměr 100:100, lze velmi dobře připlňovat. 
==technický list==

GAFORM D30
částečně plněná, velmi rychle vytvrzující pryskyřice. Dobře opracovatelná, cenově výhodná. Zpracovatelnost cca 5 minut, vyjmutí z formy do 30 minut. Mísící poměr 100:25. 
==technický list==


GAFORM D240
částečně plněná licí pryskyřice s prodlouženou dobou zpracovatelnosti. Pro přesné odlévání velmi rozměrných forem a modelů. Dobře opracovatelná. Zpracovatelnost cca 15 minut, vyjmutí z formy za 4 - 6 hodin. Mísící poměr 100:25, lze ještě dále připlňovat. 
==technický list==

Speciální licí pryskyřice 

GAFORM AA (anti abrasiv)
je dvousložková tekutá hmota k odlévání nebo povrchovým nátěrům. Po vytvrzení se vyznačuje vysokou odolností proti poškrábání a otěru. Vyrábí se v barevném provedení černém a modrém. Slouží k ochranným nátěrům, nebo k výrobě forem a modelů s dlouhodobou životností a vysokým počtem odformování. 
==technický list==

Teplotně odolné licí materiály 

GAMOD Fluid T200 
polotekutá epoxidová hmota, částečně plněná. Výrobná teplotní odolnost, dlouhá zpracovatelnost. Tvrdá a houževnatá hmota po vytvrzení.  
==technický list==

Teplotně odolná forma pro vakuové vyfukování polycarbonátu


Teplotně odolná prototypová forma pro vakuové vyfukování polycarbonátu. Vytvořena pomocí sádrového negativu. Použitý materiál - GAMOD flud T20 + připlněno hliníkovou rýží. Teplotní odolnost 180 - 190 oC Rozměr formy 60x50 cm, tloušťka materiálu v nejsilnějším místě vrstvy až 7 cm.


Forma Gamod fluid T200 a hliníková rýže Forma Gamod fluid T200 a hliníková rýže
hotový výlisek z polycarbonátu hotový výlisek z polycarbonátu

Správkové tmely 

GAPOL UNI
je základní dvousložkový polyesterový tmel určený k vyrovnávání drobných a středních nerovností. Dobře brousitelný, poměrně tvrdý, výborný poměr cena/výkon.
==technický list==

GAPOL light
je dvousložkový, odlehčený polyesterový tmel s nízkou hustotou. Výborně brousitelný, netupí nástroje, nestéká ani při nanášení v silnějších vrstvách. Snadná tvorba rádiusů.
==technický list==

GAPOL ALU
je dvousložkový polyesterový tmel s vysokým obsahem Al plniv. Je částečně elastický a odolný proti vibracím. Vyznačuje se zvýšenou teplotní odolností. 
==technický list==

Pomocné materiály 

SEPARÁTOR V11
Tekutý separátor pro zvlášť členité a tvarované formy. Velmi rychle zasychá. Zabraňuje přilepení epoxidových nebo polyuretanových hmot v místech, kde to není žádoucí.
==technický list==

PLNIVA DO PUR SYSTÉMŮ

dodáváme plniva dobře opracovatelné pod označením A1, nebo tvrdé, otěruvzdorné pod označením S4. Tyto plniva se přidávájí do polyuretanových hmot za účelem zlepšení jejich mechanických vlastností.